i po wakacjach...

Biblioteka w Bachórzu dzięki obecności na stażu opiekunki dziecięcej, p.Wandy, mogła poszerzyć ofertę wakacyjnych  zajęć dla dzieci. Przez całe wakacje, 3 dni w tygodniu odbywały się zajęcia wychowawczo-opiekuńcze w bibliotece, na placu zabaw i w zaprzyjaźnionych gospodarstwach. Biblioteka pozostawała czynna dla czytelników, natomiast dzieci wraz z opiekunką mogły brać udział w zabawach w terenie. Dzieci miały okazję zarówno bawić się na placu zabaw, poznać starsze formy gier, typu klasy, malowanie kredą, jak i poznawać i uczyć się zajmowania zwierzętami: końmi w gospodarstwie p.T. Kmiotka oraz królikami i kozami R. Sokolika.W trakcie zabaw bibliotecznych wykonywały wyklejane projekty sukni i innych strojów oraz biżuterii, tworzyły rzeźby dinozaurów i budowle 3D z materiałów z recyclingu, nauczyły się posługiwania igłą i przyszywania guzików:) Zaangażowały się również w pomoc bibliotekarkom w tworzeniu dekoracji dożynkowych: cały pociąg Pogórzanin był ozdobiony motylami i biedronkami wykonanymi przez najmłodszych. Na siedemnastu czterogodzinnych spotkaniach nie zabrakło zajęć kulinarnych- przygotowanie i konsumpcja naleśników przebiegły bardzo sprawnie. Akcentem kończącym zajęcia wakacyjne był wspólny wyjazd do kina na film "Król Lew".