Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Oferta dla klas 1-3

Utworzono dnia 16.01.2023

Poznajemy bibliotekę

Celem zajęć jest przygotowanie uczniów do korzystania ze zbiorów i usług biblioteki.

Magiczna moc książek bajkoterapeutycznych, biblioterapeutycznych,edukacyjnych i relaksacyjnych. Program obejmuje zajęcia warsztatowe dotyczące wspomagania rozwoju dziecka z elementami bajkoterapii i biblioterapii . Zajęcia polegają na zabawach terapeutycznych i integracyjnych, wzbogaconych dyskusjami dotyczącymi danego zagadnienia.

W starym kinie. Celem zajęć jest zapoznanie uczniów ze starymi formami wyświetlania bajek. Projekcja bajek.

Zajęcia integracyjne z chustą animacyjną . Zajęcia z elementami pedagogiki zabawy. Inspirujące pomysły na integrację grupy z wykorzystaniem barwnej chusty animacyjnej.

Zabawy z książką. Spotkania polegają na czytaniu dzieciom książek lub ich fragmentów zarówno tych klasycznych jak i współczesnych.

Święta dawniej i dziś. Garść informacji na temat obrzędów, tradycji oraz zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia i Świąt Wielkanocnych połączone z technikami plastycznymi.

Zajęcia plastyczne, warsztaty kreatywne. Jesienne inspiracje Dekoracje i ozdoby świąteczne Wiosenne inspiracje Zabawy twórcze, papieroplastyka, sensoplastyka, zabawy konstrukcyjne itp.

Sensoplastyka. Warsztaty będą miały na celu wspierać samodzielność, rozwój zmysłów. Będą uczyły wychodzenia ze schematów, poznawania nowych form wyrazu, będą wspierać rozwój poznawczy, wzmacnią wiarę we własne możliwości, oraz pokażą, że można wprowadzać zmiany, ulepszenia, eksperymentować. W magicznym świecie Kamishibai Zajęcia z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai. Zastosowanie tej metody czytania pobudza wyobraźnię dzieci oraz inspiruje do aktywności twórczej.

Teatr piasku. Tablica świetlna to nieograniczona możliwość zabawy dla dzieci, dzięki niej dzieci wkraczają do świata pełnego światła i ekscytującej zabawy. Dzięki tym zajęciom wyobraźnia jest wspierana, a dziecko zachęcane do tworzenia różnych prac plastyczno- technicznych i snucia pięknych opowiadań.

Aromaterapia- warsztaty. Już od najmłodszych lat dzieci są niezwykle czułe na zapachy. Właśnie dzięki tej wrażliwości dzieci na zajęciach mogą uczyć się rozpoznawać poszczególne aromaty stanowiące elementy otaczającego nas świata.

Zapraszamy szkoły/ przedszkola do korzystania z naszej oferty. W razie pytań proszę o kontakt 505474972

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny