Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Dożynki 2022.

Utworzono dnia 31.08.2022
21 sierpnia na terenie kompleksu "Pod Dębiną" w Bachórzu odbyły się Miejsko-Gminne Dozynki, współorganizowane przez Miasto oraz Gminę Dynów, MOKSiR Dynów i GBP w Dynowie z/s w Bachórzu. W przygotowaniach i utrzymaniu porządku dozynek uczestniczyło wiele osób organizacji. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości podziękowania złożył na stronie urzędu i fb Wójt Gminy, Wojciech Piech: „Plon niesiemy, plon..." tą pieśnią rozpoczęliśmy w niedzielę 21 sierpnia, Miejsko-Gminne Dożynki w Bachórzu, które poprzedzone zostały mszą św. dziękczynną za tegoroczne plony i błogosławieństwem w ciężkiej pracy rolników w Kościele Parafialnym pw. św. Wojciecha.
Dożynkowe święto to w polskiej tradycji czas radości i podziękowań: Panu Bogu za plony, a ludziom za trud.
Jeszcze raz pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim rolnikom za trud ciężkiej pracy aby nam tego „chleba powszedniego” nigdy nie zabrakło na naszych stołach.
Dziękuję Księdzu Dziekanowi z Dynowa Norbertowi Podhoreckiemu, Proboszczowi Parafii Harta Ks. Tomaszowi Węgrzyńskiemu oraz Proboszczowi Parafii Bachórz Ks. Markowi Cecuła za mszę świętą i błogosławieństwo tegorocznych plonów.
Dziękuję Delegacjom Wieńcowym za prezentację tegorocznych plonów rolnych w formie przepięknych wieńców oraz Starostom Dożynek Państwu Beacie i Janowi Wrotniak.
Dziękuję Pocztom Sztandarowym OSP z terenu Gminy Dynów, które uświetniły swoją obecnością tą uroczystość, jak również Wszystkim Druhom Strażakom za pomoc w organizacji ruchu drogowego oraz zaplecza technicznego.
Dziękuję Stowarzyszeniom i Kołom Gospodyń Wiejskich, które uraczyły nas tradycyjnymi potrawami regionalnymi oraz przepięknymi dekoracjami terenu.
Szczególnie serdecznie dziękuję Pani Marioli Kaczor dyrektor GBP w Dynowie z/s w Bachórzu oraz Panu Łukaszowi Domin, dyrektorowi MOKSiR w Dynowie za szczególny wkład pracy w przygotowanie tej uroczystości.
Dziękuję pracownikom Gminnej Biblioteki, Urzędu Gminy Dynów oraz wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji Miejsko-Gminnych Dożynek w Bachórzu 2022.
Jeżeli kogoś pominąłem, serdecznie przepraszam i również serdecznie dziękuję."
Wojciech Piech
Wójt Gminy Dynów

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 21

W poprzednim tygodniu: 23

W tym miesiącu: 28

W poprzednim miesiącu: 120

Wszystkich: 3975