Spotkanie autorskie w Łubnie

19 czerwca b.r w Bibliotece Publicznej w Łubnie mieliśmy zaszczyt gościć autorkę książek dla dzieci – Wiolettę Piasecką . Pani Wioletta jest autorką nie tylko bajek i baśni ale ,także sztuk teatralnych , biografii , oraz wielu słuchowisk radiowych.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz klas 1 – 3 miejscowej Szkoły Podstawowej i szkoły w Bachórzu.Autorka opowiadała o swoich książkach i ich bohaterach , a szczególnie o najnowszej książce pt.,,Ignaś.Opowieści patriotyczne ‘’. Jest to opowieść o chłopcu , który marzył o tym , by zostać wielkim człowiekiem i zrobić coś dobrego dla Polski. Dzieci nie tylko słuchały ale brały udział w teatrzyku kukiełkowym ,  w konkursie poprawnej wymowy trudnych ,,łańcuchów językowych’’(  np. poczciwy poczmistrz z Tczewa itp.), odgadywały zagadki piłkarskie – w tym temacie wiedzą błysnęli oczywiście chłopcy . Aktywne dzieci losowały wróżby , z których dowiedziały się kim zostaną w przyszłości .Pisarka odpowiadała również na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Po spotkaniu ustawiła się bardzo długa kolejka po dedykację i autograf autorki.

Zapraszam do fotogalerii.