ROZTRZYGNIĘCIE GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO

24 kwietnia b.r. w Domu Ludowym w Ulanicy został rozstrzygnięty Konkurs Czytelniczy, którego organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu.

Data rozstrzygnięcia konkursu nie była przypadkowa, ponieważ dzień wcześniej (tj. 23.04) przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto to zostało zorganizowane przez UNESCO w 1995 roku na wniosek rządu Hiszpanii. W związku z tym, obchodzone jest tam bardzo hucznie. Ludzie obdarowują się nawzajem książkami i różami.

Dlatego też Pani Dyrektor Mariola Kaczor również obdarowała książkami najlepszych czytelników z poszczególnych filii, którzy w 2017 r. przeczytali najwięcej książek w swojej kategorii wiekowej. Finał poprzedzony był przedstawieniem pt. Przygody wesołego Psiuńcia w wykonaniu Teatru Lalek Pinokio z Nowego Sącza. Na zakończenie był słodki poczęstunek dla wszystkich gości.

Jak wiemy, czytanie rozwija,więc niezależnie od wieku i życia w pośpiechu, w erze różnych urządzeń mobilnych - znajdźmy czas na książkę – bo WARTO CZYTAĆ. Dlatego jeszcze raz gratulujemy wszystkim Laureatom Konkursu i zapraszamy do następnej edycji, która trwa od stycznia 2018 r.

Lista Laureatów i zdjęcia z przebiegu imprezy w zakładce Fotogaleria

A. Karnas