Relacja ze spotkania autorskiego z Małgorzatą Strękowską- Zaremba

W czwartek 6-tego listopada Gminna Biblioteka Publiczna w Dynowie z/s w Bachórzu zorganizowała na rzecz dwóch bibliotek gminnych – filii nr 1 w Dąbrówce Starzeńskiej oraz filii nr 4 w Harcie spotkania autorskie z Panią Małgorzatą Strękowską-Zaremba dla najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych.

Na początku spotkania Pani Małgorzata zadawała dzieciom różne zagadki na temat książek oraz opowiadała o tym jak rozpoczęła się jej przygoda z pisaniem i sposobach zdobywania pomysłów na nowe książki. Pisarka dzieliła się  ze wszystkimi swoim optymizmem. Niejednokrotnie zgromadzeni na spotkaniu uczniowie wybuchali śmiechem – słuchając o dziwnych i czasem nieprawdopodobnych przygodach bohaterów książek. Zachęcała wszystkich do czytania książek, gdyż słowo pisane, kształtuje wyobraźnię i wrażliwość. Jak sama twierdzi pisze po to, aby przynieść innym radość. Podczas spotkań Pani Małgosia wykazała się dużą cierpliwością i chętnie odpowiadała na wszystkie pytania zadawane przez dzieci.

Małgorzata Strękowska-Zaremba jest pisarką, dziennikarką, autorką licznych powieści i opowiadań dla dzieci oraz współautorką podręczników do nauczania zintegrowanego. Jest również członkinią Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Pisarzy Polskich a także laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień. Za książkę „Abecelki i Duch Bursztynowego Domu otrzymała Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały Pani Małgorzacie za miło spędzony czas wręczając Jej kwiaty i laurki.

Oprac. A. Karnas