OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Dzień ten obchodzony jest 29 września, ale spotkanie w Klubiku Czytelniczym w Dylągowej odbyło się 27 września. W tym celu zaprosiłyśmy dzieci do biblioteki, bo jak wiadomo jest to miejsce, które najbardziej kojarzy się z książkami i czytaniem. Mali czytelnicy z  zaciekawieniem wysłuchały bajki J. Porazińskiej  „Kozucha Kłamczucha”, którą przeczytał tata Wiktorii. Następnie wspólnie omawialiśmy negatywne zachowanie kozy i jej kłamstwa, oraz skutki takiego postępowania. Na zakończenie dzieci narysowały obrazki przedstawiające historię kozy kłamczuchy.

Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, przedszkolu, jak również w bibliotekach. Dziękujemy wszystkim za spotkanie i zapraszamy na kolejne.

Zdjęcia w zakładce Fotogaleria.

A.    Karnas